Kamerový systém je určen pro monitorování vybraných venkovních nebo vnitřních prostor.

Obraz z kamer je přenášen na monitor obsluhy nebo je ukládán pro budoucí využití, jako je dohledání záznamu kritické události.
Záznam z kamerového systému může sloužit jako klíčový důkaz při dokazování trestné činnosti.

Kamerové systémy lze obecně rozdělit podle technologie na dva základní druhy:

  • Analogový kamerový systém:
    Kamery s nízkým rozlišením přenášejí signál do záznamového zařízení analogově. Tam je signál digitalizován a ukládán na pevný disk. K záznamu a obrazu z kamer lze přistupovat případně i přes síť nebo internet.

Většina systémů umožňuje i připojení pomocí chytrého mobilního telefonu. Existuje velmi široká škála kamer i záznamových zařízení. Tyto systémy jsou většinou levné, ale nevýhodou je nízké rozlišení obrazu.

 

  • IP kamerový systém:
    Kamery s vysokým rozlišením v řádu několika megapixelů jsou k záznamovému zařízení připojeny přes síť ethernet. Záznam je prováděn na místní pevný disk nedo na vzdálené úložiště.

K obrazu z kamer a k záznamu lze přistupovat přes síť nebo chytrý mobilní telefon. I zde existuje velmi široká škála kamer i záznamových zařízení.

Tyto systémy jsou většinou dražší než analogový systém, ale poskytují nesrovnatelně větší možnosti.
Nevýhodou těchto systémů jsou vyšší nároky na přenosou rychlost sítě, do níž jsou kamery připojeny.

 

Pokud uvažujete o pořízení kamerového systému, je potřeba pečlivě zvážit, co od tohoto systému očekáváte a na základě toho volit technologii a konkrétní komponenty.

Jsme schopni vám nabídnout jak velmi levné řešení, které bude vhodné pro jednoduché aplikace, tak i technicky špičkové zařízení, které vám poskytne maximum pro splnění i těch nejnáročnějších požadavků.