Digitální TV a RADIO programy jsou vysílány buď volně – free to air (FTA) – bez poplatků (pro jejich příjem stačí satelitní přijímač bez dekodéru) a nebo kódovaně – nutno zakoupit satelitní přijímač s možností dekódování nebo vložení dekódovacího modulu (CAM) a přístupovou kartu.

Mezi nejvíce sledované patří programy z těchto satelitů:

 • 1. Astra 1(19,2E):
  Volně lze přijímat cca 150 TV programů, např.: zpravodajství: český kanál ČT24, CNN, Sky News, BBC World, CNBC, Euronews, sport: Eurosport, Sport1, hudba: MTV, Viva, DeLuxe Music, německé ARD, ZDF, SAT1, RTL, RTL2, Super RTL, Kika, PRO7 atd. Volně zde vysílá cca 60 RADIO programů, např.: CNN, hudba všech žánrů, oldies, kultura a informace v německém, francouzském, španělském a anglickém jazyce.
 • 2. HotBird (13E):
  Přijímat lze volně cca 300 TV a 60 RADIO programů, většinou v italském, francouzském, španělském, polském jazyce a ruském jazyce.
 • 3. Astra 3 (23,5E):
  Je možné volně přijímat zpravodajský kanál ČT24, TA3, Óčko, TV, Noe TV a česká a slovenská rádia. S přístupovou kartou Skylink nebo CSLINK a vhodným přijímačem nebo dekodérem lze přijímat cca 25 českých a slovenských programů bez dalších měsíčních poplatků.

Je také možné předplatit si některý z prémivých balíčků u některého z provozovatelů vysílání a sledovat tak další sportovní, filmové, dokumentární a dětské programy.. Komponenty jsou námi odzkoušené a zaručujeme u nich bezproblémový příjem Sky/CS Linku.

Pokud jste majiteli novějších televizorů s úhlopříčkou obrazovky nad 90cm, doporučujeme Vám zvážit možnost pořízení některého z HDTV přijímačů, kde je opravdu viditelný rozdíl v kvalitě obrazu oproti standardnímu přijímači .

 • 4.Intelsat/ Thor (1W):
  S přístupovou kartou Freesat, která je dodávána zdarma je možno sledovat přes 100 kanálů v českém a slovenském jazyce.Základní balíček se 70 kanály je za 199 Kč.Možno dodat až 4 karty a 4 satelitní přístroje.

V současné době je možné řešit příjem ze 2 nebo všech 3 těchto satelitů jedinou parabolou, umístěním příslušného počtu konvertorů v blízkosti ohniska paraboly . Výběr příslušného konvertoru se pak provádí pomocí přepínače, který je ovládaný povely vysílanými po koaxiálním kabelu automaticky z přijímače.

Dále je možné parabolu umístit na motorovou jednotku a přijímat tak v našich podmínkách až 20 satelitních pozic.

Doporučená velikost paraboly v kombinaci s přepínačem nebo motorem je min. 80cm.

Nabízíme komlexní řešení pro bytové domy pro příjem až tří družic.

Dodáváme komponenty těchto výrobců:

FERGUSON, OPTIBOX, HOMECAST, TOPFIELD, OCTAGON, VANTAGE, VU+, SKYTEC, AMIKO, TECHNISAT, DREAMBOX, EMP CENTAURI, INVERTO, SKYLINK, T-MOBILE, FREESAT